cs

Zemřel Jean-Paul Belmondo, milovník rychlých aut i krásných žen

06.09.2021

Když je vám pětašedesát a rozhodnete se koupit si nové auto, většinou si zajdete pro Dacii Duster, a pokud jste celý život šetřili, tak možná pro Škodu Kamiq. Jenže když se narodíte jako Jean-Paul Belmondo, tak si zajdete k nejbližšímu dealerovi Ferrari, koupíte si F355 GTS a za dalších devatenáct let s ním najezdíte 85 tisíc kilometrů. Legendární herec před svou smrtí auta miloval a fanoušci francouzských filmů zase milovali jeho. A navždy budou.

Právník známého francouzského herce právě potvrdil, že Jean-Paul Belmondo ve svých 88 letech zemřel. Na herce se ovšem nevzpomíná v slzách. Vzpomíná se na ně u jejich nejdůležitějších filmů. A tento charismatických chlapík, který se rád střídal s kaskadéry, a nejsympatičtější mizera všech dob, jich natočil desítky. A auta k tomu nepochybně patřila. I když sám nikdy nezávodil.

Pokud chceme přemýšlet o jeho životě, samozřejmě že by se přímo nabízelo začít tím nejznámějším spojením, tedy Belmondo a Lotus 7 ve filmu Policajt nebo rošťák, ale kdo by tu scénu neznal. "Lokaji, oznamte své paní, že přišel Antonio Cerutti." A pak velkolepý vstup (chcete-li příjezd) rovnou do obývacího pokoje. Znám hned několik lidí, kteří si koupili Caterham právě kvůli tomuto filmu. A jeden z nich má dokonce espézetku Belmondo, to kdybyste náhodou hned nevěděli, s jakým hercem si tohle malé obratné auto máte spojit. Belmondo si Lotus 7 během natáčení oblíbil, ale pokud je nám známo, nikdy jej do své garáže nezaparkoval.