cs

Vietnamská automobilka VinFast se rozšířila i k nám do Evropy. Za tak nízké ceny nabídne tolik, že ostatní automobilky neví čím konkurovat

11.08.2021

Automobilka VinFast, která byla založena v roce 2017, doposud uvedla na trh 6 modelů aut. Nyní se rozhodla rozšířit a otevírá pobočky v Evropě i Severní Americe. 

V současné době elektrická auta začínají být stále oblíbenější. Na trhu si lze zakoupit čistě elektrické auto nebo hybrid. Elektrické auto stačí nabít a na displeji máte poté uvedeno, kolik kilometrů vám zbývá. Stává se oblíbeným především proto, že nezatěžuje životní prostředí skleníkovými plyny. Navíc se EU snaží o to, aby se hodnoty oxidu uhličitého výrazně snížily.

Automobilka VinFast se rozhodla rozrůst

Vietnamská automobilka VinFast je další z řad automobilek, která začala vyrábět chytré a elektrické vozy. Nyní se rozšiřuje i do Severní Ameriky a Evropy. VinFast je jednou z největších divizí vietnamského konglomerátu (velikého podniku) Vingroup JSC. V roce 2019 vjely do ulic její první elektrické vozy s benzinovým pohonem.Tímto se VinFast stala v roce 2019 prvním plnohodnotným výrobcem automobilů v zemi. V dubnu následujícího roku (2022) chce automobilka uvést na trh dva nové elektrické modely - VF e35 a VF e36. Doposud představila celkem 6 modelů. Firma byla založena v roce 2017.

VinFast chystá prodej aut přes internet

VinFast své modely představila na pěti mezinárodních trzích. Tyto informace uvedla Vingroup. Brzy se chystá otevřít autosalon i v Kalifornii. V USA však plánuje prodej spíše přes internet. Považuje to za chytrý tah, díky němuž ušetří finance, protože nebude muset zakládat nákladnou síť dealerů. Minulý rok prodala na domácím trhu kolem 30 000 aut značky VinFast, ale nevzešel z toho žádný zisk.

VinFast bude potřebovat více peněz na růst

Cílem této automobilky bylo do roku 2022 zvýšit prodej na 56 000 vozů. V červnu vydala informaci, že z důvodů globálního nedostatku čipů nedokáže splnit svůj cíl. Aby byl podpořen růst značky VinFast, bude potřeba více peněz. V dubnu tohoto roku automobilka naznačila, že si rozmyslí primární nabídku akcií ve Spojených státech nebo fúzi se společností specializovanou na akvizice, tzv. SPAC.O měsíc později v květnu jisté zdroje řekly agentuře Reuters, že nabídka akcií VinFastu, díky níž by firma mohla získat nejméně dvě miliardy USD (43,4 miliardy Kč), byla původně naplánována na druhé čtvrtletí. Avšak nakonec se vše odložilo.

Zdroj: AutoRoad, CarEUNews, Reuters