cs

Umývat auto na podzim je ten nejhorší nápad. Mnoho řidičů tak zbytečně vyhazuje peníze

08.11.2021

Pravidelné mytí auta je správné. Nejenom že dobře vypadá, ale také jsou z něho často odstraňovány nečistoty, které mohou agresivně působit na karoserii vozidla. Ne vždy je ale každé mytí vozu ku prospěchu věci. Především na podzim se vyšší investice do péče může jevit jako zbytečná. A nejde o nic jiného než vyhazování peněz. 

Drahé mycí programy

Umýt auto v myčce není nic levného. Řada těch kontaktních dnes nabídne několik různých mycích programů, které nemusí být nic levného. Je pravdou, že auto po jejich absolvování skutečně vypadá skoro jako nové. Obvykle nechybí vosk, péče o podvozek a další postupy. Ne vždy je ale vhodná doba na dané mycí programy. V tomto období je investice do nich vyhazováním peněz.

Zdroj obrázku: Freepik

Podzim není mytí auta nakloněn

Kdo své auto důkladně myje právě v podzimním období, doslova vyhazuje peníze. Důvodem je zcela nevyzpytatelné počasí. Není nic nestandardního, že se může měnit z hodiny na hodinu. Místo slunečné oblohy se objeví průtrž mračen a po pár kilometrech jízdy je auto ve stavu, jako by myčku vůbec nenavštívilo. A toto se může opakovat každý den. Zvláště u lidí, kteří jsou na cestách denně. Není nic výjimečného, že o pár desítek kilometrů dále je počasí zcela jiné. A opět to znamená příjezd s vozem, který vypadá, že kolem myčky jenom vzdáleně projížděl.

Když mýt, tak levně

A jaký je tedy správný postup, který zajistí čisté auto bez vyhazování peněz? Ideální je investovat do důkladného mytí na konci léta. Do péče, která autu zajistí i ochrannou vrstvu. S nástupem podzimu tak obvykle postačí krátká návštěva bezkontaktní myčky. Za 10-20 korun se oplachem odstraní hlavní nečistoty. Více opravdu není na podzim potřeba, jelikož za pár dní auto vypadá stejně. Ne každý si toto uvědomí, a tak nejenom utrácí peníze, ale mnohdy i zbytečně plýtvá vodou na něco, co není vždy nezbytné.