Start-stop systém jde deaktivovat natrvalo. Přesto se vyplatí vypínat ho při každé jízdě zvlášť

Pokud je v současných autech něco, co řidičům doslova leze na nervy, je to určitě známý start-stop systém. Prvek, který je běžnou součástí moderních aut a který má za cíl snižovat emise a také spotřebu. Nutno však říci, že neustálé zhasínání a startování motoru není pro auto úplně ideální. Proto mnoho lidí tento systém často vypíná.
Vypnutí je stále komplikovanější
Pokud se podíváme do minulosti, tak můžeme říci, že existovaly vozy, které start-stop sice jako součást výbavy měly, ale funkce se dala dlouhodobě deaktivovat. Stačilo stisknout tlačítko a při jakékoliv následné jízdě byl daný systém vypnutý. Jsou ale auta, kde je třeba tlačítko stisknout před každou jízdou. A potom i auta, kde už tlačítko nenajdeme, jelikož vypnutí je třeba hledat v infotainmentu.
Metody trvalé deaktivace existují
S tím, jak systém start-stop řidičům vadí, se začínají objevovat různé postupy, jak ho deaktivovat trvale i u těch, kde to jednoduše pomocí tlačítka nejde. Nejznámější metoda je odpojení konektoru, který hlídá napětí autobaterie. Existují však i různé softwarové postupy, které nabízejí především fanoušci aut nebo majitelé neautorizovaných servisů.
rvalé vypnutí není ideální cestou
Metody trvalého vypnutí, kdy dojde k jakémukoliv externímu zásahu, nejsou ideální cestou, jak si se systémem start-stop v autě poradit. Jakékoliv, především neodborné zásahy do vozu mohou nadělat více škody než užitku. I proto tyto postupy nejsou až tak populární.
Automatizovaná činnost je jednodušší řešení
Mnohem lepší než zasahovat do vozu je si činnost zautomatizovat. Stejně jako je běžné, že sedneme do auta, zavřeme dveře, nastartujeme, sešlápneme pedály a zařadíme, si můžeme zautomatizovat i daný postup s vypnutím start-stop systému. Vlastně to bude jeden sekundový úkon navíc, kdy máme jistotu, že nijak nepoškodíme své auto neodbornými postupy, kterých je na internetu plno.