cs

Škoda Auto po odstávce obnovuje výrobu

31.10.2021

Automobilka Škoda Auto obnoví v neděli večer po dvoutýdenní odstávce výrobu ve většině výrobních provozů, řekla mluvčí automobilky Kamila Biddle. Důvodem odstávky byl nedostatek čipů, které se používají v palubní elektronice. 

"Většina výrobních provozů společnosti Škoda Auto obnoví výrobu po dvoutýdenní odstávce v neděli, tedy dnes, počínaje noční směnou od 22:00," řekla Biddle. Výjimku při odstávce tvořila jedna linka v Kvasinách. Firma se během ní soustředila na dokončení zhruba 10 tisíc rozdělaných vozů. Dlouhodobě se počet nedodělaných vozů pohyboval mezi 30 tisíci a 50 tisíci.

Zaměstnanci automobilky Škoda Auto zůstali doma za 80 procent průměrného platu, do kterého spadají například i mimořádné roční bonusy. Náhrada mzdy tak zhruba odpovídá dennímu výdělku. Náhradu mzdy dostávali také agenturní zaměstnanci.

Automobilka již dříve avizovala, že kvůli kritickému nedostatku je ohrožena výroba nových automobilů pravděpodobně až do konce roku. Hrozí tak výrazné omezení nebo kompletní zastavení výroby.

Škoda Auto loni dodala celosvětově přes milion aut. Provozuje tři výrobní závody v České republice, vyrábí v Číně, Rusku, na Slovensku a v Indii, většinou prostřednictvím koncernových partnerství, dále na Ukrajině a v Kazachstánu ve spolupráci s lokálními partnery. Je aktivní na více než 100 trzích.