cs

S prodejem auta se nevyplatí otálet. Zbývá několik posledních týdnů, aby se to podařilo jednoduše

24.10.2021

Málokdo má auto celý život. Je zcela běžnou věcí, že po několika letech se rozhodneme pro nový vůz. A ten stávající pošleme do světa. Pokusíme se ho prodat, což není vzhledem k nedostatku ojetin až tak složité. Nutno ale dodat, že prodej vozu je vhodné realizovat v následujících týdnech. Poté už se nemusí podařit. Proč? 

Podzimní počasí jako riziko

Podzimní počasí je nevyzpytatelné. Jeden den může svítit slunce, druhý může pršet. Čím více se ale blíží nástup zimy, tím horší počasí bude. Málokterý kupující bude chtít absolvovat prohlídku auta v podmínkách, jako je silný vítr, teploty kolem nuly a déšť. Kdo auto nutně potřeboval, ten ho už koupil, a kdo na něj nijak nechvátá, ten raději počká na jaro, až budou teploty příznivější. Může se tak stát, že z prodávaného vozu se stane na několik měsíců dopravní prostředek, o který není zájem.

Zdroj obrázku: Freepik

Nežádoucí zima

Není to jenom podzimní počasí. Je to také zima, která samotné koupi vozu nijak výrazně nenahrává. To proto, že je spojena se sněhem. Pravidelná nadílka sněhu na karoserii prodávaného auta kupujícího moc nepotěší. Ten si chce auto důkladně prohlédnout, což pod nánosem sněhu není úplně jednoduché. Mnoho lidí proto s výběrem auta raději počká až po zimě, kdy budou podmínky k prohlédnutí karoserie lepší. Výhodu mají v tomto směru ti prodejci, kteří vlastní garáž, a tak problémy s rozmary počasí nehrozí.

Konec roku

I konec roku může být z hlediska prodeje auta rizikem. Hlavně proto, že od 1. ledna je auto prakticky o rok starší. Mnoho lidí neřeší konkrétní měsíc výroby nebo uvedení do provozu, ale počítá stáří na celé roky. Je tedy jasné, že jakmile nastane rok 2022, všechna nabízená auta z druhé ruky budou najednou o rok starší. Dá se tedy očekávat buď určitý nezájem, nebo pochopitelně i tlak na cenu, která by podle mnohých měla být nižší než v roce 2021.