cs

Opel Astra nové generace vstoupil na český trh. Diesel mu nechybí, kombi dorazí vzápětí

15.01.2022
  • Opel oficiálně uvedl na český trh novou generaci modelu Astra 

Začátek roku 2022 se nese ve znamení příchodu řady novinek na český trh. Kromě nového Volkswagenu Multivan budou v rychlém sledu za sebou následovat například Peugeot 308 nové generace, Volkswagen Taigo nebo DS 4. Stranou nezůstal ani Opel, který českému obecenstvu oficiálně představil novou generaci modelu Astra. Zájem se očekává poměrně velký. Tuzemské zastoupení chce letos na českém trhu prodat 1200 exemplářů.

Protože Opel v současnosti spadá do koncernu Stellantis, techniku sdílí nová Astra s nastupující generací Peugeotu 308. Oproti svému předchůdci nabídne o 13 mm větší rozvor, současně má ale kratší převisy. Celková délka proto narostla pouze o 4 mm. Designově Astra následuje Mokku.

Nutno podotknout, že naživo tahle novinka vypadá opravdu dobře. Zejména ve sportovně střižené výbavě GS Line se sportovním nárazníkem, sedmnáctipalcovými disky, leskle černými doplňky (černé je i logo automobilky na masce) a černou střechou. Právě tuto výbavu nesly dva exempláře vystavené během české premiéry.