cs

Maličkosti, které se vyplatí dát před zimou do vašeho auta

20.10.2021

Ať už autem dojíždíte do práce, nebo jedete na výlet či dovolenou, může se snadno stát, že se něco pokazí, od počasí až po poruchu vozu, ostatně i auto je jen stroj. Právě pro tento případ je tak lepší mít v autě vždy několik věcí, které se vám v podobných situacích můžou hodit. Tyto věci se samozřejmě mění s ohledem na roční období. Nechme teď stranou zimní pneumatiky, nemrznoucí směs v ostřikovačích a povinnou výbavu, a pojďme se podívat na další věci, které je vhodné právě nyní do vozu po létě zase vrátit.

Baterka

S postupujícím podzimem se ráno později rozednívá a večer dříve stmívá. Pokud se vám auto porouchá po setmění nebo před rozedněním, velmi oceníte baterku nebo svítilnu. Nejvhodnější jsou ty s LED diodami, které mají dostatečnou svítivost, abyste mohli zkontrolovat i nejrůznější hůře dostupná místa. Nezapomeňte pravidelně kontrolovat, zda jsou ve svítilně v pořádku baterie a pro jistotu s sebou vozte i náhradní sadu.

Škrabka na led, smetáček a lopatka

Sníh většinou napadne tehdy, když ho nejméně očekáváme. Je proto lepší dát si do auta smetáček na odmetání sněhu a škrabku na led už teď. Užitečná může být i malá lopatka, která vám v případě větší sněhové nadílky ulehčí vyjetí ze zapadaného parkoviště.

Gumové autokoberečky

Mnoho lidí dává v létě přednost klasickým textilním autokobercům, které vypadají estetičtěji než ty gumové. Nicméně s příchodem podzimu, deště, bláta a možných sněhových přeháněk je vhodnější vrátit do interiéru koberečky z gumy, které interiér auta ochrání před dlouhodobým působením vlhkosti, soli a dalších nečistot. Stačí z nich vodu vylít a občas je umýt čistou vodou.

Hadry i vlhčené ubrousky

Vlhčené ubrousky oceníte při cestování v mnoha situacích, například i tehdy když je třeba si ušpinit ruce při zjišťování toho, proč něco nefunguje tak, jak má. Hadry se hodí k dotyku těch částí vozu, které mohou být horké. V podzimních a zimních měsících se vám čistý hadr v kabině vozu může často hodit též k otření zamlženého skla.

Další užitečné drobnosti

Mít v autě deštník je rozumné nejen na podzim. Malý skládací deštník, který můžete lehce skladovat v příruční přihrádce či dveřích auta, může pomoci i v případě, že v nouzi potřebujete rozbít okénko. K dalším praktickým věcem, které se mohou hodit, patří startovací kabely, především pokud víte, že vaše autobaterie není nejnovější, či rozmrazovač zámku. Ten je ale nutné mít u sebe, nikoli zamčený v autě.