cs

Jízdní řád značek Hyundai a Kia pro rok 2022: Postupně se přepřahá na elektřinu

28.12.2021

Obě hlavní značky korejského koncernu se stále více orientují na vozy, které jsou schopné na elektřinu ujet desítky až stovky kilometrů na jedno nabití svých baterií. 

Jak Hyundai, tak rovněž Kia uvedou své zásadní novinky pro nadcházející rok hned na jeho počátku. Vyplývá to ze sdělení mluvčí tuzemských zastoupení Davia Pavlíčka (Hyundai) a Kateřiny Vaňkové (Kia) pro Automix.cz a Deník.

V případě značky Hyundai se bude jednat o zcela nový model Staria. Ten bude plnit hned několik rolí. Zejména v případě verzí s plechovou skříní a s uspořádáním kombi bude nahrazovat končící střední dodávku H1. Současně má vyhovět potřebám velkých rodin, které poptávají automobily s karosérií typu MPV a dokonce se má stát konkurencí pro luxusní velké cestovní vozy typu Volkswagen Multivan či Mercedes-Benz třída V.

Elektrická Škoda a Hyundai na stejné trase: Spotřeba shodná, ale jinak.....

Staria je dlouhá 5253 milimetrů, na šířku měří 1997 milimetrů a rozvor dosahuje 3273 milimetrů. Výška činí rovné dva metry. V případě volby užitkové verze budou mít živnostníci, řemeslníci a přepravní firmy k dispozici nákladový prostor s objemem téměř pět metrů krychlových.

Další velkou novinkou se stane luxusní elektrický sedan s označením Ioniq 6. "Plánujeme ho uvést na český trh v posledním čtvrtletí roku 2022," uvedl Pavlíček.

Kia uvede také sportovní elektromobil

Kia má novinek přece jen více. "Hned v lednu uvádíme novou generaci rodinného SUV Sportage. Více o tomto voze se můžete dočíst v našem prvním testu.

S úspěšným SUV ze Slovenska poprvé v české krajině: Kia Sportage pluje klidně

Pak by, podle Kateřiny Vaňkové mělo v polovině roku dorazit nové Niro. Vždy bude "elektrifikovaté. To znamená, že se bude nabízet jednak jako takzvaný full hybrid, dále s pohonem plug-in hybrid a rovněž jako čistě bateriový elektromobil.

Na konci léta začne z výrobních linek továrny ve slovenské Žilině sjíždět modernizovaný vůz XCeed. Tím automobilka dokončí osvěžení řady Ceed. Již letos totiž facelifty podstoupily Ceedy s karosériemi hatchback, kombi i sportovnější verze ProCeed GT. Vzhled nového provedení zatím nebyl odtajněn. Dá se to však očekávat hned v prvních týdnech roku 2022.

Nová Kia Niro bude mít vzadu světla jako Volvo. Techniku pak podědí i Hyundai

A na podzim dorazí nejsilnější verze nového elektromobilu EV 6. Varianta GT dostane dva elektromotory s celkovým výkonem 485 koňských sil. Díky nim je schopna sprintovat z klidu na stovku během 3,5 sekundy a uhánět až 260 kilometrů v hodině.