cs

Continental stahuje z trhu přes 67 000 pneumatik.

27.12.2021

Německý výrobce Continental preventivně stahuje 67 128 kusů pneumatik. Jejich majitelé si je mohou vyměnit za nový model. Jak poznáte, jestli se vás dobrovolná svolávací akce týká?

Společnost Continental spustila program dobrovolné výměny pneumatik ContiEcoContact 5 v rozměru 235/55 R17 103 H XL. Důvod? Ve třech přídech majitelé těchto pneumatik nahlásili náhlý unik vzduchu a pokles tlaku. V jednom případě následně vznikla "menší škoda na majetku".

Německý výrobce se tak rozhodl svolat všech 67 128 vyrobených kusů, "aby se vyhnul jakémukoli potenciálnímu riziku pro řidiče vozidel vybavených těmito pneumatikami." Informoval o tom oborový portál Rubber News.

Zmíněné pneumatiky byly dodávány na trhy v Rakousku, Belgii, Dánsku, Německu, Francii, Rumunsku, Itálii, Nizozemsku, Polsku, Portugalsku, Švýcarsku, Španělsku, Spojeném království a také v České republice.

"Potenciální riziko se týká pneumatik vyrobených od 40. týdne roku 2015 do 2. týdne roku 2021," uvedl Continental ve svém prohlášení.

​"Německý výrobce uvádí, že k ojedinělým selháním došlo pouze v případech, kdy byly pneumatiky používány opakovaně nebo po dlouhou dobu při vysokém zatížení nebo přetížení," informuje portál Svolávačky.cz.

Problém se prý zatím objevil u stav pouze u osobních dodávek VW Caravelle a Multivan. "Společnost Continental při vyšetřování nezjistila žádný srovnatelný výskyt závady při použití těchto pneumatik na jiných typech vozidel," dodal výrobce. K žádnému zranění osob v souvislosti se závadou nedošlo.

​Majitelé vozidel, která byla těmito pneumatikami vybavena už ve výrobě, prý výrobce informoval. Ostatní majitelé pneumatiky si je mohou nechat vyměnit zdarma za jiné. Čeští zákazníci mají podle webu společnosti kontaktovat otrokovický Barum Continental, který je součástí německého koncernu Continental AG. Kontakt najdete ZDE.

Portál Svolávačky.cz doplňuje, že dotčenou pneumatiku lze identifikovat následovně:

Produktová řada: ContiEcoContact 5, velikost 235/55 R 17 103 H XL

Sériová čísla DOT: CN 7AD72Y 4015 až 0221

Poslední čtyři číslice sériových čísel DOT označují termín (týden a rok), ve kterém byly pneumatiky vyrobeny. Žádné jiné velikosti pneumatik a ani jiné produktové řady se riziko podle výrobce netýká.