cs

Češi vymysleli, jak kdekoliv dobít elektromobil. Stačí objednat mobilní powerbanku, je zadarmo

22.10.2021

NimBee nabíjí elektromobily pomocí velkého hardwaru, který funguje podobně jako klasická powerbanka pro váš mobilní telefon

Konec spalovacích motorů klepe na dveře a řidičům za pár let nezbude nic jiného, než pokukovat po čistě elektrickém nebo plug-in hybridním autě. Ti, kteří bydlí v rodinném domě s parkovacím místem nebo garáží žádné velké trable s dobíjením zřejmě řešit nebudou. Mnohem komplikovanější to mají lidé v bytových domech. Tahat kabel z pátého patra paneláku by možná mohli, ale rozhodně to není dlouhodobé a elegantní řešení. Ani veřejné dobíjecí stanice nestojí na každém rohu a lidé tak ztratí spoustu času hledáním nejbližšího nabíjecího stojanu. I tento problém se ale dá řešit.

Funguje to stejně jako objednání jídla online

Nad touto problematikou se zamyslela česká splečnost NimBee, která přišla se zajímavým řešením. Vlastníci elektrického auta podle ní nemusí jezdit k nabíječkám, když nabíječky mohou přijet k nim. Nová služba funguje to podobně jako třeba objednávání jídla. Přihlásíte se do mobilní aplikace, kterou (pokud je to možné) spárujete se svým elektromobilem. Pak už jen stačí zadat, kde vůz stojí, kolik kilometrů (nebo kWh) do něj chcete dobít a v kolik hodin mají pracovníci NimBee přijet. Po ukončení objednávky se už o nic nestaráte.
V určený čas přijede k vašemu autu posádka v elektrickém Audi e-tron, která z vleku sundá dobíjecí hardware NimBee (box je široký pouze 50 cm, takže se vměstná skoro všude). Váš elektromobil si odemkne pomocí systému CarConnect a zahájí nabíjení. Po ukončení procesu powerbanku opět naloží a upozorní vás, že je elektromobil dobitý. Jak to funguje ukazuje následující video: