.

Blog

 


Aby mohl automobilový motor podávat své maximální výkony, potřebuje se zahřát. První kilometry ujeté se studeným motorem znamenají vyšší spotřebu a opotřebení. Platí to pro všechny motory a platí, že jakmile není motor zahřátý, nesmí se příliš vytáčet. Jak poznat, kdy se motor dostatečně ohřál? A proč se musí turbomotory po zastavení dochlazovat?...

Stejně jako mnoho dalších součástí automobilu podléhají i brzdy opotřebení a periodické výměně. Samozřejmě, že díly brzd nevyměňujeme zdaleka tak často jako olej nebo filtry, ovšem i tak se spousta motoristů několikrát za život s výměnou brzd setká. Pojďme si tedy říci něco konkrétnějšího a hlavně zvážit, zda je dobrý nápad pouštět se do takové...

Letos si opravdu tuhá zima dává na čas a nemůžeme říci, že by nám to nějak vadilo. Ale ranní teploty kolem nuly jsou už běžné a auta dostávají více zabrat. Zpravidla teprve s prvním pořádným mrazem se ukáže, v jakém stavu máte akumulátor svého auta. Může se stát, že místo autem pojedete ráno autobusem.

Největší tuzemská automobilka představila model Octavia čtvrté generace. Oslovit by mohl milovníky silných motorů i alternativních pohonů. Na čistě elektrickou verzi si ale zákazníci budou muset počkat - Škodovka totiž nemůže předběhnout mateřský Volkswagen.

Po těžké zimě je vhodné nechat váš vůz zkontrolovat. Ohrožen je nástrahami zimy hlavně podvozek vozidla, ale i další komponenty.

Ve chvíli, kdy vezete svůj vůz do servisu s vámi technik projde základní prohlídku vozidla. Poté se stanoví cena opravy a sepíše zakázka. Autorizované servisy jsou jednoduše služby, které se vyplatí využívat.

V tomto videu se technik Honza věnuje funci DPF filtru. Podívejte se, jak vypadá výfukový systém u vozu, který nemá tento filtr zcela v pořádku.

Jak probíhá zimní prohlídka u Fordu? Podívejte se, co se děje s vaším vozem. Kvalitní servis je jednoduše k nezaplacení.

Nehody se naneštěstí čas od času prostě dějí. Co teď? Poradíme vám, jak se po nehodě zachovat a ukážeme, jak se poté postupuje při opravě v servisu.